Tagszervezetek
Nem csak mi támogatjuk tagszervezeteinket, hanem az ő fejlesztési és humanitárius területen szerzett évtizedes szaktudásuk is hozzájárul a szövetség szakmai munkájához és hatékony működéséhez.
Afrikáért Alapítvány: France Mutombo elnök
Az Afrikáért Alapítvány a Kongói Demokratikus Köztársaságban és Tanzániaban oktatási, szociális és egészségügyi téren végez tevékenységet. A fővárosban, Kinshasában az Othniel Általános és Középiskolát, valamint a La Providence árvaházat tartja fenn és számos fővárosi és vidéki egészségügyi központot támogat és lát el gyógyszerekkel, műszerekkel, vidéken fejlesztési programokat bonyolít le.
Alapítványunk egyik fő tevékenysége a kongói 11 fős La Providence Árvaház és az 500 fős Othniel iskola fenntartása és fejlesztése. Iskolánkat 2014 során tovább bővítettük a Magyar Külügyminisztérium támogatásával. Új berendezési tárgyak beszerzésén folyamatosan dolgozunk, hogy a gyerekek optimális körülmények között tanulhassanak, illetve lakhassanak. Diák- és árvatámogatási programunk keretében bárki hozzájárulhat egy pártfogolt gyermek jövőjének építéséhez. Kinshasai központunk és környéke további fejlesztése érdekében idén egy új, a víz- és áramhálózat korszerűsítését célzó projektbe kezdtünk.
A humanitárius turizmus programunk ötvözi az egzotikus nyaralás, a nemzetközi fejlesztés és a humanitárius misszió elemeit. A résztvevők megismerkednek, együttműködnek a helyi lakosokkal, részt vesznek hétköznapjaikban, velük közösen egy az alapítvány aktuális céljaihoz is illeszkedő, egyszerű fejlesztési projektet valósítanak meg, amely humanitárius célt szolgál.
Magyarországon ismeretterjesztő és szemléletformáló előadásokat (globális nevelés, tolerancia), kulturális programokat szervezünk, melyek során az afrikai kultúrát is bemutatjuk. „Ismerjük egymást?” projektünk átfogó célja az iskolai környezet elfogadóbbá, toleránsabbá tétele az ott tanulók és dolgozók szemléletének és gondolkodásmódjának formálásával. Alapítványunk szervezésében valósul meg évről évre, a Nyelvparádé társeseményeként az Afrikai napok c. szemléletformáló kulturális rendezvény a Millenárison, mely több ezer látogatót vonz. A rendezvény három napján átlagosan 15 szervezet képviselteti magát, valamint sokrétű előadássorozat várja az érdeklődőket.
Újonnan indított Global Talent programunk tehetséges afrikai diákoknak segít abban, hogy egyetemi tanulmányaikat magyar egyetemeken, európai színvonalon végezhessék.
Fontosabb futó projektek:
http://afrikaert.hu/hu/projektek/reszletek/47/vizibility_tiszta_vizzel_a_kongoi_gyerekek_jovojeert/
http://afrikaert.hu/hu/projektek/reszletek/48/innovation_for_afrika/
e-mail: afrikaert@afrikaert.hu
iroda: 1145 Budapest, Törökőr utca 62. T.: 06/1/332-1054
BEMUTATKOZÁS
A 2002-ben kulturális antropológusok által alapított Egyesületünk két fő tevékenysége a globális nevelés és a digitális történetmesélés.
Különböző kiállítások, szemléletformáló események rendezése, és dokumentumfilmek elkészítése után az 2006-ban elindítottuk a GlobEdu programot a magyarországi iskolai és iskolán kívüli oktatás perspektívájának, módszereinek megújulása, a globális nevelés nemzetközi gyakorlatának és tapasztalatainak hazai elfogadtatása érdekében.
A Globális Nevelés Tudásközpontot 2010 óta üzemeltetjük az ELTE PPK könyvtárában, ahol tanárok, szakemberek és érdeklődők számára szakmai anyagokat kínálunk, tanmeneteket készítünk, tanácsokat nyújtunk és népszerűsítő rendezvényeket szervezünk. Kiterjedt hazai és külföldi szakmai kapcsolathálót ápolunk globális neveléssel foglalkozó, illetve egyéb oktatási és kulturális szervezetekkel, intézményekkel, döntéshozókkal, hasonló témákban tevékenykedő civil szervezetekkel.
Részt veszünk a HAND Szövetség Globális Nevelés, Szemléletformálás Munkacsoportjainak munkájában. Nemzetközi együttműködéseinkért és azok céljainak hazai megvalósításáért 2012-ben megkaptuk a Tempus Közalapítvány szakmai Nívó díját.
Több éven keresztül megjelentettük a nagyobb közönség érdeklődését is elnyerő – grafikai Nívó díjban részesített –első hazai antropológiai szakfolyóiratot, az Anthropolist.
2010 óta foglalkozunk hazánkban úttörőként a digitális történetmesélés terjesztésével, wokrshopok szervezésével. A módszer a személyes történetekben rejlő erő segítségével teszi átélhetővé a szűkebb vagy a tágabb közösséget érintő kérdéseket.
Anthropolis Egyesület: Bán Dávid elnök
e-mail:anthropolis.iroda@gmail.com
1024 Budapest, Lövőház u. 29., IV/4..; T: (+36-1) 7979-634 és (+36-1) 7979-635
Az Artemisszió Alapítványnál több mint húsz éve dolgozunk azon, hogy Magyarországon együttműködő, szolidáris társadalom jöjjön létre. Olyan országban szeretnénk élni, ahol a hátránnyal indulók is esélyt kapnak, a sokszínűség pedig érték. A globalizálódó világban, a békés egymás mellett éléshez a kulturális sokféleség megértése szükséges kompetenciává vált. Szerintünk ez a fejlődés útja.
A bevándorló, menekült hátterű emberekből és magyarokból álló Mira az Artemisszió interkulturális közössége.
Artemisszió Alapítvány: Szántó Diana elnök
e-mail: artemisz@artemisszio.hu
Cím: Mészáros utca 10., Budapest H-1016
Postacím: 1445 Budapest, Postafiók 355.
Tel: + 36 1 413 6517
Fax: + 36 1 413 6516
CEEweb a Biológiai Sokféleségért Közhasznú Egyesület
Küldetésünk, hogy a biodiverzitás megőrzéséért dolgozzunk a fenntartható fejlődés előmozdításával. Tesszük ezt az érdekképviseleten, a döntéshozókkal való hálózatépítésen és a döntéshozók befolyásolásán keresztül, nemzeti és transznacionális projektek megvalósításán, valamint kapacitásépítő és figyelemfelkeltő tevékenységeken keresztül.
Ez idő alatt több mint 20 országban dolgoztunk a biológiai sokféleség csökkenésének hátterében álló mozgatórugók azonosításán és megváltoztatásán; közös politikák és intézkedések kialakítása a biodiverzitás növelésére Közép- és Kelet-Európában; valamint a természet és a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó nemzetközi egyezmények végrehajtásának előmozdítása.
Továbbá hatásunk további növelése érdekében a CEEweb más szervezetekkel együttműködve, szakértői csoportokban vesz részt.
Főtitkár: Mezei Csaba
Iroda: 1021 Budapest, Széher út 40.,
Tel: 06 1 398 0135,
Fax: 06 1 398 0136
Email: office [at] ceeweb [dot] org
A DemNet Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány egy 1996 óta létező független, magyar civil szervezet.
A DemNet víziója egy igazságosabb, egyenlőbb és fenntarthatóbb világ, amely az emberi jogok tiszteletben tartására épül.
Elkötelezettek vagyunk az egyenlőtlenségek csökkentése, a globális szolidaritás és partnerség erősítése, a nemek közötti egyenlőség előmozdítása, a közös felelősségvállalás, az aktív, tudatos állampolgárság, az erős civil szféra, és a transzparencia mellett.
Hiszünk az egyéni felelősségvállalásban, de valljuk, hogy egy egyenlőbb és igazságosabb világ megteremtéséhez, a valódi társadalmi, gazdasági és környezeti fenntarthatóság eléréséhez rendszerszintű változásokra van szükség. Kiemelkedően fontosnak tartjuk a szektorok közötti konstruktív párbeszédet és a lokalitás érvényesülését.
Munkánk során elemzéseket, szakpolitikai anyagokat készítünk, szakpolitikai kérdésekben együttműködünk a hazai és az európai uniós döntéshozókkal és véleményformálókkal, szemléletformáló kampányokat indítunk, ösztönözzük a tapasztalatcserét a hazai és külföldi civil szervezetek és véleményformálók között, valamint oktatási programokat valósítunk meg és tréningeket tartunk Magyarországon és a fejlődő országokban egyaránt.
Demnet Alapítvány: Bördős Éva igazgató
e-mail.: eva.bordos@demnet.org.hu, demnet@demnet.org.hu
1137 Budapest, Pozsonyi út 14. II/9. Kapucsengő: 8
telefonszám: +36-70-7755811
2006-ban létrejött szervezetünk fő célja az emberi közösségek és kultúrák egészséges együttélésének segítése a társadalomtudomány eszközeivel. Az egyesület fontos programja, hogy tagjainak antropológiai, s az emberről mint a kultúra, a közösség alkotójáról való tudását a társadalom szolgálatába állítsa. A kialakuló együttműködések során igyekszünk a célcsoportjainkkal közösen megvilágítani a valódi szükségleteket, segítünk megkeresni a célok eléréséhez vezető utat és egyben megtalálni a megvalósításhoz elengedhetetlen motiváció elemeit az adott társadalmi helyzetben.
Hangsúlyozzuk a személyes és közösségi felelősségvállalás fontosságát, ezzel összhangban végezzük munkánkat. Legyen szó a fiatalok mobilitási programjairól, projekt-generálásról vagy a vidéki élet perspektíváit feldolgozó fesztiválprogramokról, az együttműködéseket a tolerancián, egymás kölcsönös tiszteletén alapuló párbeszéd jellemzi.
Hiszünk abban, hogy egy kultúra úgy őrizheti meg értékeit és teremtődhet újra a legeredményesebben, ha egy másik kultúrával való találkozás által tapasztalja meg önmagát.
Szeretnénk, ha a jövő embere számára biztosítva lennének a szabad személyes kiteljesedés feltételei, élete szociális, kulturális és gazdasági biztonságban telne, nemzeti, etnikai, vallási, nemi hovatartozása miatt semmilyen hátrányos megkülönböztetés nem érné, saját életének legjobb belátása szerinti alakítására nemcsak eszközei és információi, hanem motivációja is lenne. Szeretnénk, ha olyan közösségekben élne, ahol a személyes és közösségi felelősségvállalás jellemző, az egyes kultúrák, szubkultúrák és egyének tolerancián, egymás kölcsönös tiszteletén és kulturális relativizmuson alapuló kiegyensúlyozott, békés, harmonikus viszonyban élnének egymással, illetve a közvetlen és globális környezettel.
Kapcsolat
Mester Zsuzsa és Mester Attila, kulturális antropológusok
profilantrop@gmail.com
http://www.profilantrop.org/hu/
1063 Budapest, Szív u. 28. fszt. 8.
+36 30 641 86 73
+36 30 642 06 98
Jane Goodall Intézet Természet- és Környezetvédelmi Egyesület
Dr. Jane Goodall a csimpánzok viselkedését tanulmányozó, új korszakot nyitó kutatását 1960 július 14-én kezdte el Tanzániában. Mentora Dr. Louis Leakey, antropológus és paleontológus volt. Tanulmányait a Gombe Nemzeti Parkban (eredeti nevén Gombe Stream Chimpanzee Reserve) végezte, amely megalapozta a későbbi primatológiai kutatásokat és melyek segítségével újra kellett fogalmazni az emberek és állatok közötti viszonyt.
Dr. Goodall 1977-ben alapította a Jane Goodall Intézetet, mely folytatja a Gombe-i kutatásokat, és vezető szerepet tölt be a csimpánzok és élőhelyeik védelmében.
Az Intézet széles körben ismert az innovatív, közösség-központú természetvédelem megalapozásáról és afrikai fejlesztési programjairól, valamint a Roots and Shoots (Rügyek és Gyökerek) környezeti nevelési világhálózatról és humanitárius ifjúsági programjáról.
A 11. Afrika Expón 21 kiállítói jelenik meg, 15 afrikai ország képviseletében. Az idei évi rendezvényen minden adott lesz ahhoz, hogy az utazni vágyó és Afrika iránt érdeklődő közönség első kézből, hiteles, Afrikában élt szakértőktől, önkéntesektől tudjon meg mindent régi, népszerű és feltörekvő új afrikai desztinációkról: például Tanzániáról és Kenyáról, vagy éppen Szenegálról, Etiópiáról, Namíbiáról, Ugandáról többek között. A kiállítóként megjelenő non-profit szervezetek standjai és támogatási projektjei, a kitelepülő iparművészek portékái és az afrikai arcfestést, maszk készítést kínáló gyereksarok egyaránt Afrikára fogja csábítani a fiatalokat és a nagyokat egyaránt. Akinek pedig még mindig kétsége lenne a felől, hogy Afrikába érdemes ellátogatni, annak az Ethiopian Airlines Afrika színpadon bemutatott minden érzékszervre ható látványos táncshow-k, kávépörkölő szertartás, képvetítéses utazási beszámolók biztos, hogy meg fogják hozni a kedvét a színes, zsigeri kontinenshez.
Szilasi Ildikó Hermina
+36-20-541-0757
Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ):
A Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) több, mint 100 hazai környezet- és természetvédő szervezet közössége, fő célja a természet egészének a védelme és a fenntartható fejlődés elősegítése.
Az 1989-ban alapított Szövetség tagjai Magyarország minden megyéjében jelen vannak és küzdenek természeti értékeink megóvásáért, a környezeti terhelések megelőzéséért. Nemzetközi szervezetekkel, kiemelten a Föld Barátai hálózattal együttműködve hangsúlyos szerepet játszunk Európa és a világ környezetvédelmi civil összefogásaiban.
Az MTVSZ elveiben radikális szervezet: a környezeti problémák okaira akarjuk ráirányítani a döntéshozók és az állampolgárok figyelmét közösségi akciókkal, hiteles szakmai rendezvényekkel, megalapozott tanulmányokkal és kiadványokkal, célzott lobbi tevékenységgel. Nem technikai vagy felszínes politikai megoldásokban hiszünk, hanem szükségét érezzük gondolkodásunk, erkölcsünk és velük együtt termelési és fogyasztási rendszerünk gyökeres átalakításának.
Farkas István elnök
e-mail: info@mtvsz.hu,1091 Budapest, Üllői út 91/b., 1450 Budapest, Pf.: 123.
Telefon: 216-7297, Telefax: 216-7295
Mahatma Gandhi Közhasznú Egyesület: Gibril Deen
email:gandhiegyesulet@gmail.com
cím: 1092 Budapest, Ferenc krt 18. Fszt. 1., levelezési cím: 1590 Budapest Pf.: 186.
Telefon: (+36 1) 215-8301, Fax: (+36 1) 215-8301
Magyar Környezeti Nevelési Egyesület
1992 március 29-én alakult az egyesület. Őszre már 400 bejelentkezett tag választhatott vezetőséget az alapszabály szerint működő, jogilag is létrejött társadalmi szervezetben. Sosem akartunk ernyőszervezet lenni a környezeti neveléssel foglalkozó egyesületek között, mi egyszerűen azt gondoltuk, segítünk az embereknek és a környezeti nevelőknek a környezetükkel harmóniában élni, és eredményesebben munkálkodni.
A honlapon több nagyobb és több kisebb vállalkozásunk és eredményünk megjelenik (kudarcainkról lehet, de nem érdemes beszélni). Ami igen nagy siker, hogy az emberi kapcsolatokra nagyon figyeltünk (egyesületen belül is, és kifelé is értendő), sokan évtizedek óta dolgozunk együtt – és ez nagyon jó.
A jubileumi évben nemcsak tortát ettünk, és ünnepeltünk. Mindent csináltunk ugyanúgy, ahogy eddig. Kivételesen eredményes évet zártunk, a gazdasági nehézségekre is válaszolva. Újonnan ültetett őshonos fák is jelzik már, elszórva az országban, hogy merre élnek lelkes tagjaink.
Elnök: Saly Erika
Irodánk címe: 1119 Budapest, Etele út 59-61.
Tel:+36-1-321-4796, Mobil:+36-20-4949-469
E-mail: mkne@mkne.hu
Ha szeretne csatlakozni hozzánk, kérjük, küldjön üzenetet
A kötelező mezőket * jelöli