Jane Goodall Intézet

Az Intézet víziója egy olyan, egészséges bolygó megteremtése, ahol az emberek kellő együttérzéssel hozzák meg mindennapi döntéseiket ahhoz, hogy fenntartható módon és harmóniában élhessenek egymással, a környezettel és az állatokkal.
A küldetésük a csimpánzok és a többi főemlős, valamint élőhelyeik megismerése és megóvása, továbbá egy olyan tájékozott és együttérző sokaság létrehozása, amelynek segítségével az emberek, az állatok és a velük megosztott környezet számára egy jobb világot valósíthatunk meg.
Dr. Jane Goodall 1977-ben hozta létre a Jane Goodall Intézetet a csimpánzok és élőhelyük védelmének érdekében. Az azóta eltelt idő alatt pedig már a világ 25 országában alakult Jane Goodall Intézet, s a globális hálózat összesen több mint 110 országot foglal magában.
1991-ben Dr. Goodall, a fiatalságba vetett hite és reménye jeleként útjára indította a Roots & Shoots környezeti nevelési programot, aminek tagjai aktív környezetvédelmi programok által azóta is nap mint nap enyhítik a bolygónkra nehezedő terheket.
Magyarországon 2006-ban, Dr.Jane Goodall részvételével, jött létre a Roots&Shoots – Rügyek és Gyökerek Egyesület, mely akkor elsődleges céljaként a hazai környezeti nevelés megerősítését tűzte ki.
Az évek során a szervezet túlnőtte kezdeti célkitűzéseit, és az eddigi munkássága kiegészült afrikai és hazai állatvédelmi, természetvédelmi és humanitárius projektekkel. Többek között útjára indították a névleges Csimpánz Örökbefogadást, a Gyöngyökkel az Életért projektet, de az országos méretű Gorilla Éve 2009 kampány, és a hazai állatmenhelyek támogatására irányuló aktív programok is széles körben ismertté váltak.
Az Egyesület életében a 2010-es év fontos mérföldkőként fog szerepelni, ugyanis a Rügyek és Gyökerek Egyesület immár Jane Goodall Intézet néven folytatja tovább a tevékenységét.
A projektek Magyarországra és Afrikába irányulnak. Magyarországon tanintézményekben, rendezvényeken és cégeknél tartanak előadásokat, melyekkel az Intézet munkáját, tevékenységeit mutatják be és ezzel próbálják a hallgatóságot cselekvésre ösztönözni, hiszen a saját kezünkben van a bolygónk-, és a saját sorsunk is.
Terepi programjaink során, mint a Farmosi Békamentés, és a Jane Goodall Tanösvény séta szakvezetéssel, és sétaszínházzal a természet- és környezetvédelmet hozza közelebb a résztvevők számára.
A “Passzold vissza Tesó!” kampány a Gorilla Éve 2009-es kampány felélesztése, melynek különlegessége, hogy egyszerre segít Magyarországon és Afrikában az embereken, az állatokon és a természeten egyszerűen a használt mobiltelefonok újrahasznosításával, segítve a körforgásos gazdaságot.
Ugandában iskolahajók üzemeltetésével segítik a helyi közösséget, és az oktatást. Naponta 120 gyereket juttatnak el az iskolába, majd haza.
Bárki bármikor bekapcsolódhat a programjaikba, és tehet egy jobb jövő érdekében ha a honlapjukon található elérhetőségek egyikén keresztül jelentkezik.

Jane Goodall Intézet

Cím:  1089 Budapest, Orczy tér 4/a/1. 3/1.

Email: info@janegoodall.hu

Honlapunk: http://www.janegoodall.hu